Iga poepidaja jõuab ükskord selle küsimuseni – milline kassaarvuti või kõik-ühes süsteemi mulle sobiks? Kahjuks pole vastus sellele küsimusele üldsegi lihtne ning see otsus vajab põhjalikku süvenemist kassaarvutite ja kõik-ühes süsteemide hingeellu.

Nagu iga teise valdkonnaga on ka kassaarvutitega toimunud viimastel aastatel suuri arenguid. Vanema põlvkonna, takistustundlike ekraanidega kassarvutite turgu võtab üha rohkem ära uuema põlvkonna mahutundlike ekraanidega kassaarvutid ning kõik-ühes süsteemid. Põhjused sellele on väga lihtsad – hinnavahet nende ekraanitüüpide vahel praktiliselt enam ei ole ning takistustundlikul ekraanil tekivad enim kasutatavates kohtades muljumiskohad. Sestap on butiikide ja väikekaupluste omanikud vahetanud enda vanema põlvkonna kassaarvutid uuema ekraanitüübiga kassaarvutite või kõik-ühes süsteemide vastu. Samas on takistustundlike ekraanidega kassaarvutid veel laialdaselt kasutusel restoranides ning baarides, kuna see ekraanitehnoloogia on pritsmekindel ning läheb veel omajagu aega, mil mahutundlikud kassaarvutid või kõik-ühes süsteemid jõuavad samale tasemele.

Lisaks ekraanitehnoloogia uuendustele on kassaarvutid ja kõik-ühes süsteemid muutunud ka vaiksemaks, õhemaks, kiiremaks, mugavamaks ning odavamaks. Kuid milline siis võtta, kas kassarvuti või kõik-ühes süsteem?

Kõik-ühes süsteem, kuhu on integreeritud nii kassaarvuti, tšekiprinter, kliendinäidik ning mõningatel juhtudel ka ribakoodilugeja, magnetkaardilugeja ning kassasahtel, on kindlasti mõistlikum valik, kui leti peal on vähe ruumi. Selle süsteemi miinuseks saab tuua kallima hinna ning tarvikute vahetamise puuduse. St. kui peaks tšekiprinter või kassasahtel minema katki, siis nende vahetamine ja remont on üsna keerukas.

Tavalise kassaarvuti puhul tuleb kõik lisaseadmed osta ise juurde. Niimoodi on poepidajal saada kõige paremini tehnika enda soovi järgi. Samas tuleb silmas pidada, et kassaarvuti ja lisaseadmed oleksid omavahel ühildatavad. Ühildavuse probleem võib tekkida, kui poepidaja pole lisaseadmete soetamisel piisavalt tähelepanelik ja ostab nt. RS232 liidesega tšekiprinteri ning kassaarvutil on ainult USB liidestused.

Juhul, kui Teil on küsimusi kassaarvutite või kõik-ühes süsteemide kohta, siis võite võtta julgelt ühendust kas info@hool.ee või helistades meie üldnumbrile +37258445533