Skännerid ning nende tehnoloogia on teinud viimastel aastatel suure arengu. Enam ei ole suurt hinnavahet 1D ja 2D ribakoodilugejate vahel ning investeeringu tegemisel tasuks kindlasti eelistada 2D ehk raster koode lugevaid skännereid.

Kindlasti on paljudel kassapidajatel meeles legendaarne triipkoodilugeja Honeywell Voyager 9540, mis loeb tänu lasermootorile väga kiiresti ning töötab aastaid ilma ühegi probleemita. Kui varem oli tavaliste 1D skännerite eeliseks nende kiirus ja töökindlus, siis tänaseks on need võrdsustunud ning ühtegi suurt eelist enam 1D ribakoodilugejatel ei ole.

2D skännereid toodavad nüüdseks nii Datalogic, Honeywell ja Zebra – ehk valdkonna kõige suuremad tegijad. Odavama klassi lugejatel suurt vahet ei ole – nii Honeywell, Datalogic ja Zebra pakuvad kõik oma skänneritele 5 aastas pikkust tootjagarantiid ning loetavad kooditüübid on ka sarnased. Kui tavalisele triipkoodile mahub üsnagi vähe teksti ja numbreid, siis 2D koodile mahub juba üle poole lehekülje jagu informatsiooni. Samuti 2D loevad skännerid tavalisi vöötkoode sama kiiresti kui 1D ribakoodilugejad.

Suurem erinevus tekib kallimate 2D skänneritega, millel on võimsam skänneerimismootor ning on võimelised lugema erilisemaid koode, sh. ka punktkoode, mida peavad nüüd aktsiisilaod skänneerima tubakatoodete pealt, kuid tavakasutajate jaoks piisab täiesti odavama klassi lugejatest.