Termoetiketiprinter on kõige lihtsam etiketiprinter. Tegemist on sarnase tehnoloogiaga, mida kasutatakse tavaliste tšekiprinterite puhul, ehk termopea kuumutab termoetiketile vajaliku informatsiooni ning siis printer väljastab prinditud etiketi.

Termoetiketiprinteri plussideks saab tuua lihtsuse ja odavuse, kuna puudub vajadus mässata termokiledega. Samuti on termoetiketiprinterid odavamad kui termosiirde etiketiprinterid. Miinuspoolelt saab tuua välja etikettide väiksema vastupidavuse.

Termosiirde etiketiprinter on juba keerulisem etiketiprinter. Termosiirde etiketiprinter vajab toimimiseks termokilet, millelt termopea kuumutab vajaliku informatsiooni etiketile ning siis printer väljastab prinditud etiketi.

Termosiirde etiketiprinteri plussideks saab tuua kõrgema kvaliteedi ja vastupidavuse. Miinuspoolelt on termosiirde etiketipirnterid kallimad ning vajavad toimimiseks termokilet, mis tõstab ka ühe etiketi printimise hinda.

Millist etiketiprinterit ja kulumaterjali ma vajan?

Pakikaartide ja lihtsamate etikettide printimise jaoks piisab täiesti tavaliselt termoprinterist, mille ainus kulumaterjal on termopaber / termorull. Kui on aga tarvis trükkida mõnele muule materjalile – ilmastikukindlale polüester plastikule, kauakestvale paberile, tekstiilile vms.  siis on tarvis termosiirde printerit koos sobiva termokile ja etikettidega. Termokilesid ehk termosiirdelinte liigitatakse vastavalt veekindlusele:

WAX – kõige tavalisem ja soodsam, ei ole veekindel

WAX / RESIN – poolveekindel

RESIN – veekindel, kalleim